Jdi na obsah Jdi na menu
 


O filmu a knihách Twilight

15. 3. 2009
http://photos.latimes.com/backlot/gallery/twilight/2008/4/29/Twilight_Robert_Pattinson_Kristin_Stewart_on_back

Sem se rozhodně podívejte! Jsou tu totiž skvělá fota z filměčku Twilight, ale i z natáčení!

Zdravím všechny mé milé návštěvníky! Určitě jste všichni slyšeli o "greatovním" filmečku Twilight!!! Jsou "toho" přímo plné noviny. Já vám tady budu psát nejdůležitější info o filmech i o knihách!

Film
Nikdo vlastně netušil, jaký bude film "Stmívání" trhák.Když se ale konala premiéra, děvčata z USA nemeškala a lístky si koupila. Po premiéře se Twilight vyšplhal v USA na jeden z nejnavštěvovanějších filmů a předhonil i Harryho Pottera 6. Teď je ale v plném proudu natáčení 2. dílu! Ten se jmenuje "New Moon"-,,Nový Měsíc". Tady máte "pikantnosti" z filmu. (Tento článek jsem měla ve "Worldu" připravený dřív, než vyšel v Bravu atd....)

1) Říká se, že se prý herci do sebe při natáčení zamilovali. Kirsten Stewart ale už 4 roky chodí s jedním hudebníkem, takže to byla zřejmě jen platonická láska...

2) Město "Forks" (Česky "Vidličky") opravdu existuje. Natáčení ale probíhalo ve zcela jiném městě.

3) Při natáčení 1. dílu se prý oba herci chovali zcela normálně a vůbec ne namyšleně. Některé, podle plátků "nejmenované zdroje", ale říkají, že Robert Pattinson při natáčení 2. dílu začíná mít hvězdné manýry.

4) Ze začátku natáčení prý herci nebyli zdaleka přátelé a ze začátku k sobě chovali určitý respekt. Po líbací scéně se ale zblížili a teď jsou z nich velice dobří přátelé.

Knižní sada

Obrazek

Tak takhle vypadá obálka 1. dílu této knihy, která se drží ve trojci "Největších světových bestsellerů"!

1. díl - Stmívání

Bella se ze slunného Pheonixu stěhuje za svím otcem do "věčně pršivého městečka" Forks. Tam se seznámí s velice zvláštním klukem - 17tiletým Edward. Hned zjistí že on a celá jeho rodina- Alice, Jasper, Rosalie, Emmet a rodiče Esmé a Carlisle
Cullenovi, nejsou normální rodinka. Edward ji nápříklad jednou zachrání před autem a dostane se k ní tak rychle, i když byl přes celé parkoviště a auto odstrčil, jako krabičku cigaret. Pak, když si Bella vyjede se svími kamarádkami do Port Angeles, Edward ji zachrání před partičkou hochů, zjistí, že má velice studené ruce. Protože Bella není vubec hloupá, vyhledá si na "googlu" výraz "studený". Tak pak zjistí, že Edwardova rychlost, síla i studené ruce, napovídají tomu, že Edward je upír! Sblíží se a tak zjistí, že Edward umí číst myšlenky a Alice umí například předpovídat budoucnost. Jednou, když jí Edward vezme na baseball, potkají partičku upírů - Jamese, Laurenta a Victorii. James a Victoria ale zjistí, že Bella je člověk a tak začíná zběsilí boj o Bellino přežití. Honička nakonec skončí tím, že Bella se obětuje pro svou matku. Edward se za ní ale dostane a bojuje s Jamesem. Jak to vše dopadne?

Moje hodnocení: Kniha je 100% dobře vyvedená a skvěle napsaná. O "nudě v ději" se zde prakticky vůbec nemůžeme bavit. Přidávám procenta za neobviklý vztah Belly k Edwardovi, který je velice "romantický"...:-p.     Dávám 95%    Mínus: Spisovatelka možná až moc líčí Bellino hledisko, ale myslím si, že do vžití se do Belly je to naprosto vhodné.

Obrazek

                Zde vydíte titulní stranu knihy New Moon - Nový Měsíc - 2. díl Twilight
 
Bella slaví oslavu 18. narozenin a to také u Cullenovích. Tam se stane ale malá nehoda a Bella se řízne do prstu o papír. Všichni upíři, kromě Carlislea, Alice a Edwarda po ní vyjednou a tak jí málem zabijí. Edward si tuto událost vyčítá, protože kdyby slavila oslavu například u Jessiky či Angely, tak by se jí to nestalo. Proto se rozhodne, že odjede. S Bellou se rozloučí v lese a potom prostě odejde. V lese se Bella zhroutí a je tam celé hodiny a domů jí přinese až Sam - kamarád Jacoba z La Push. Bella se kvůli odchodu Edwarda zhroutí a je naprosto mimo. Po čtyřech měsících, kdy je naprosto vzornou žákyní, nechybí a nedělá zbytečné psychické scény, jí otec vytýká, že je stále doma a je naprostý "mimoň"... Bella se tedy vypraví do La Push, kdy s Jacobem stráví čas, který je velice příjemný. Potom si Bella vyrazí s Jessikou do kina, kde se jí stane velice zvláštní věc - udělá věc, která by se Edwardovi nelíbila a uslyší jeho hlas v hlavě. Poté tráví hodně času s Jacobem v La Push a (jak spisovatelka popisuje) on léčí její "rány". Například jí učí jezdit na motorce a ona slyší Edwardův hlas... Po několika, možná měsících, se ale stane zvláštní věc. Když jede s Jacobem a Mikem Newtonem do kina. Mikeovi i Jacobovi se udělá špatně. Jacobovi se stane ale něco horšího než Mikeovi. Naprosto se změní a odmítá se s Bellou dál setkávat. Bella poději zjistí, že nemá až tak "lidského " kamaráda. Pak se ale situace vyostří - aby slyšela Edwardům hlas, vydá se na louku, kde spolu strávili hodně času. Tam ale potká Laurenta, který se jí pokusí zabít (uslyší Edwardův hlas...). Náhle se tam ale oběví partička velikánských psů... Ti jí zachrání a poté se Bella dozví, že s nimi má něco Jacob společného... Pak ale Bellu začne honit Victoria, která je odhodlána pomstít svého druha - Jamese. "Velcí psi" jí chrání, ale ona už tohle nesnese a tak se rozhodne, že skočí z útesu. Jacob jí ale zachrání. Poté, když jí Jacob odváží k Charliemu, tak uvidí Cullenovic auto(!). Jde se tedy podívat do domu, kde uvidí pouze Alici, která jí nepřináší příliš přívětivé zprávy... Co se stalo? Má to něco společného s Victorií, či dokonce s...Edwardem?(!)

Moje hodnocení: Kniha je skvěle, i zápletkově, napsána a obdivuji to, jak paní Stephanie Meyers propletla děj, který navazuje nejen na 1. díl, ale i na události z 2. dílu. Mínus: Hlavní postava je bezpochyby Edward, proto !trochu! kritizuji příliš časté setkání s Jacobem. Ale film ( i kniha) alespoň budou vtipnější... 90%

3. díl - Zatmění
 

Náhledy fotografií ze složky Film Twilight

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář